Choinki Domacyno - Jodły kaukaskie, Świerki pospolite, Świerki srebrne

Choinki prosto z plantacji

Świerk srebrny

Plantacja świerków srebrnych

Serdecznie zapraszamy do naszej wyjątkowej plantacji choinek w Domacynie na Pomorzu! Oferujemy piękne, zdrowe i odpowiednio pielęgnowane świerki o charakterystycznym, srebrnym odcieniu igliwia, które mogą stanowić doskonałą ozdobę ogrodu lub zostać wykorzystane jako bożonarodzeniowa choinka! Do wyboru mamy zarówno młode sadzonki o wysokości do 150 cm, jak i większe drzewka sięgające niemal 2 m. Wszystkie są systematycznie odchwaszczane, nawożone oraz formowane.

Sadzenie i pielęgnacja świerka srebrnego

Uprawa kłującego świerka srebrzystego zaliczanego do rodziny sosnowatych nie jest wymagająca, ale należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jest to gatunek, który dobrze rośnie na glebach żyznych, przepuszczalnych o umiarkowanej wilgotności oraz lekko kwaśnym odczynie. Ma bardzo dobrze rozbudowany system korzeniowy, dlatego świetnie radzi sobie podczas suszy czy mrozów. Aby roślina prawidłowa rosła zaleca się jej sadzenie na stanowiskach słonecznych. W półcieniu drzewko szybciej gubi igły i staje się podatne na różnego rodzaj choroby grzybowe. Najlepszym terminem sadzenia świerka kłującego jest przełom września i października lub wczesna wiosna.

Dlaczego warto wybrać świerki srebrne z naszej plantacji?

Świerk kłujący ze względu na swoje niewielkie wymagania związane z uprawą, dużą ilość odmian oraz dekoracyjny wygląd jest jedną z najchętniej uprawianych roślin. Na naszej plantacji choinek w Domacynie oferujemy wysokiej jakości drzewka zarówno w formie ciętej (precyzyjnie spakowane w siatkę), jak i w donicach w różnych rozmiarach. Serdecznie zapraszamy!